top of page
  • Writer's pictureOri Ron Dsgn

10 צמחים שיקיים


ירוק בעיניים


הצמחים הם אחד מפריטי העיצוב בבית – וגם בצמחים יש טרנדים, ויש צמחים "נכונים" להיום, אלה שיבטיחו לך בית שיקי ומלא סטייל.

אז מה נכון ל-2022?

קצת מוזר למצחיק לדבר על טרנדים בצמחייה – אבל בשנים האחרנות אנחנו רואים יותר ויותר שימוש בצמחיה בבית, ושימוש בצמחים שהם פופולרים לאותה שנה. צמחי האוויר – אולי מפני שהאינם קלים לגידול –  מפנים את מקומם לצמחים חדשים. חלק מהצמחים הפופולרים השנה הם גם צמחים שיעשו לכם טוב – הם מטהרים את הבית מחומרים רעילים כמו פורמלדהיד (שנפוץ במוצרי ניקוי, נייר טואלט, ממחטות נייר ומוצרי טיפוח אישי) ובנזן, אשר יכולים להיות תוצר לוואי של חומרי ניקוי, צבע ועוד. אז גשו למשתלה הקרובה – ומלאו את הבית בירוק.

רוצים לעצב בירוק? דברו איתי! אורי מוזס-רון | 050-5634633

* כל הצילומים מפינטרסט


קלתיאה


הקלתיאה – וצמחים בעלי עלווה גרפית – הם טרנד חזק השנה. הקלתיאה היא צמח בית חזק, עמיד ומרשים בעל עלווה אקזוטית. ישנם זנים רבים של הצמח אך כולם בעלי אותם תנאי גידול. זהו צמח טרופי, בעל עלווה מיוחדת ושונה במגוון דוגמאות. בברזיל משתמשים בסוגים שונים של העלים הרחבים של הקליתאות כצלחות אורז, ואולי מכאן משמעות שמה: "סל".

מומלץ למקם את הקלתיאה בבית או במשרד, במקום מואר, עם תנועת אויר, ללא שמש ישירה. הקלתאה היא צמח פנים מצוין ששורד יחסית זמן רב גם במקום שבו אין הרבה אור.


קקטוסים וסוקולנטים


אז מה ההבדל ביניהם?

סוקולנטים הם צמחים בעלי עלים וגבעולים עבים ובשרניים המכילים תאים אוגרי מים. קקטוס הנו למעשה סוקולנט בעל קוצים. לסוקולנטים מגוון רחב של צורות, עלים, צבעים ופריחה.  מכיוון שהסוקולנטים הם צמחים בשרניים הסופחים מים מן האוויר לתוך העלים, דרושה להם השקיה מועטה. ובניגוד למה שאולי אתם חושבים – שמש לא ישירה וניקוז במצע השתילה.


פילדנדרון


משפחה רחבה של צמחים, שבוודאי איתם בצילומי סטיילינג רבים. נזכיר שניים מבני המשפחה: פילדנדרון קסנדו חלק ממשפחה גדולה של צמחים טרופיים חזקים ויפים במיוחד. צמח מרשים, בעל עמידות בתנאי אור שונים – מצל ועד שמש חלקית. ימלא כל עציץ או פינה בגינה, בהמון עלים יפים וירוקים, שצורתם משוננת.

פילודנדרון – דו-נוצתי הוא מין צמח מהסוג פילודנדרון, שמוצאו בדרום אמריקה (בוליביה, ברזיל, פרגוואי). בזכות עליו הגדולים והמבריקים הוא משמש כצמח נוי בגינות-צל ובעציצים בבית ובמרפסת..


שרך בוסטון


השרך עושה קאמבק! שרך בוסטון הוא חלק ממשפחת צמחים ענפה ופופולרית במיוחד. עליו בצבע ירוק בהיר. בטיפול נכון הוא גדל ומתרבה במהירות. תלו אותו על מתלה מקראמה – עוד טרנד שעשה קאמבק מטורף בשנת 2017 וממשיך ללוות אותנו


פיקוס כינורי


פיקוס בנימינה ופיקוס כינורי – אהובים מאוד בשנים האחרונות

הפיקוס – כמו צמחים נוספים שנזכיר –  הוא מטהר אוויר ויכול לסנן מזהמים שבדרך כלל נמצאים בשטיחים ורהיטים כגון: בנזן, פורמלדהיד ואתילן תלת-כלורי.

תראו כמה שהוא יפה! לפיקוס הכינורי – זה שבתמונה- מראה אלגנטי של הוא בעל עלים עצומים על גזע דקיק. לעלים צורת כינור . לעץ צמחיה מהירה והוא מגיע לגובה 15 מטרים. ומכייין שכך – אם אתם מגדלים אותו בבית יש להגביל את גודל העציץ למנוע את גדילת השורשים.


סנסיווה ופוטוס


שני צמחים שקל מאוד לגדל בבית ושניהם מטהרי אוויר טבעיים.

סנסיווריה – צמח הבריאות צמח חזק ועמיד במיוחד, בעל מראה אלגנטי ומרשים, חסכוני במיםקל לטיפול , מתאים כמעט לכל מקום: גדל היטב בתנאי אור שונים ממעט אור בבית עד שמש בחוץ. ידוע בתור מטהר אוויר יעיל במיוחד. קיימים זנים שונים, בעלי צורות וצבעים שונים. מושלם לעיצוב פנים וחוץ.

פוטוס צמח אהוב ומוכר, בעיקר משום שהוא חזק במיוחד ומתאים כמעט לכל מקום, מוצל או חשוך ולא נגיש- חשוך או מואר – נשאר ירוק גם כאשר הוא נשמר בחושך. עליו חזקים ויפים וגוונם משתנה לירוק, צהוב ולבן. גם הפוטוס הוא צמח שיטהר את הבית מפורמלדהיד. השריג מהיר הצמיחה ייצור אשד הנופל כמפל ירוק מעציץ תלוי.


סביון ראוליאנוס או סביון מחרוזת הפנינים


אחד הצמחים האהובים עלי

זהו סוקולנט רב שנתי, צמח בית הגדל בצל מלא או צל חלקי עם פריחה לבנה צהבהבה, ענפים ארוכים משתלשלים כלפי מטה ועליהם עלים בצורת כדורים בשרניים דמויי פנינה – שהעניקו לו את שמו.


אלווורה


אחד הצמחים שאתם רוצים בבית! צמח קל לגידול, אוהב שמש ועוזר בטיהור האויר מפורמלדהיד (שנפוץ במוצרי ניקוי, נייר טואלט, ממחטות נייר ומוצרי טיפוח אישי) ובנזן, אשר יכולים להיות תוצר לוואי של חומרי ניקוי, צבע ועוד. אלוורה הוא בחירה חכמה עבור חלון מטבח שטוף שמש. מעבר ליכולות טיהור האוויר שלו, הג'ל שבתוך הצמח יכול לעזור לרפא חתכים וכוויות, לטיפוח השיער ועוד.


קיסוס


צמח נשפך, מטפס ומשתרע, חזק ויפה, שמגיע במגוון צורות וצבעים ומגיע עד לשני מטר. הקיסוס מסוגל לסלק 90% מאדי הבנזן שנפלטים לחלל ולכן הוא מטהר אוויר נפלא. מתאים לגידול בתוך ומחוץ לבית וזקוק להשקיה בינונית ולמקום מואר, אך ללא קרינה ישירה.

3 views0 comments

Comments


bottom of page